ارائه پیشنهادات در صنايع غذايي-پایان نامه در مورد كيفيت در صادرات صنايع غذايي

دانلود پایان نامه

ارائه پیشنهادات در صنايع غذايي

به علت وابستگی کشور به درآمد حاصل از نفت ،اقتصاد کشور نیز کاملا”از روند صادرات نفت پیروی نموده وبا نوسانات آن دچار آشفتگی می گردد وچون نفت یک محصول استراتژیک وجهانی می باشد هر تغییری در جهان ،قیمت آن را متاثر می سازد که نتیجه اش ،تغییر درآمد کشور است که برسایر فعالیتهای کشور نیز تاثیر می گذارد.بدین جهت ،بررسی راههایی که این وابستگی را کاهش دهد یکی از ضروریات به شمار می رود تامین نیاز عظیم ارزی کشور، باید با توسعه صادرات بخشهای مختلف توام باشد ودر این بین،بخش صنایع غذایی دارای اهمیت فراوانی است.

تولید وصادرات محصولات غذایی به عنوان یکی از مهمترین اقلام صادراتی در سطح جهانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.در ایران نیز باوجود تلاشهای صورت گرفته ،باز هم در صادرات صنایع غذایی به حد قابل انتظار دست نیافته ایم .با روی کار آمدن تولید وعرضه محصولات غذایی با مارک حلال در کشورهای اسلامی ،راهی نوین به روی صدور هرچه بیشتر این محصولات باز شده است این در حالی است که گستردگی بازار موادغذایی حلال،تعدادزیادی از کشورها را شامل می شود اگرچه بخش عمده ای از این کشورها در خاورمیانه وآسیا قرار دارند اما در حال گسترش به آفریقا وچین هم هست.

کشور ایران به علت برخورداری از فرصتها ( تقاضای بازارهای جهانی بویژه کشورهای حاشیه حوزه خلیج فارس وآسیای مرکزی)ونقاط بالقوه فراوان ، بطور مثال:وجود تنوع اقلیم وتولیدات ،مزیت پتانسیل بالا در تولید برخی از محصولات ،همچنین دارابودن ظرفیتها وپتانسیل های مناسب برای جذب سرمایه گذاری خارجی و.. مزایایی هستند که براحتی نمی توان ازآنها چشم پوشی کرد.لذا پیشنهاد می شود ضمن ایجاد وتوسعه نظام اطلاع رسانی از صنایع غذایی ،با استفاده از فناوری اطلاعات و برنامه ریزی جهت استفاده از ظرفیتهای ایجادشده واحدهای تولیدی وتوسعه فعالیتهای تحقیقاتی با رویکرد صادرات ، راه اندازی مراکز تحقیقاتی –صادراتی در استان های مرزی ، ارتقای فناوری تولید وتنوع کالاهای فرآوری شده ،تجهیز به علم وفن آوری جدید واستفاده از تجارت الکترونیکی، برقراری تشویق صادرات نظیر اعطای تشویق متناسب با ارزش صادرات واحد تولیدی با نرخی برابر با تفاوت نرخ رسمی تورم و رشد نرخ تسعیر ارز در سیاستهای حمایتی این بخش در نظر گرفته شود.از سوی دیگر باید اجرای سیستم های کنترل کیفی بویژه ISO۲۲۰۰۰ ، Haccp و…ورعایت استانداردهای بین المللی ومنطقه ای وتوسعه پایانه های صادراتی کشور را نیز در نظر گرفت.و همچنین به اهمیت نقش دولت در زمینه حمایت تعرفه ای از تولیدکنندگان داخلی و جبران افزایش هزینه های تولیدی وطرح هدفمندی کردن یارانه توجه کرد.

15-1- نقش صنايع غذايي در توسعه کشاورزي

صنايع غذايي ، يکي از عوامل توسعه کشاورزي است زيرا با استفاده از صنايع غذايي مي توان مواد غذايي را از حالت قابل فساد به صورت با ثبات در آورد و آنها را قابل حمل ونقل ، نگهداري و عرضه به بازارهاي فروش داخلي و بين المللي نمود[1].

در هر صورت مهم اين است که در صورت دسترسي به امکانات صنايع غذايي، بخش کشاورزي بدون نگراني از ضايعات و فساد مواد غذايي مي تواند توليدات خود را گسترش دهد و اين امر نه تنها موجب رشد و توسعه اين بخش مي گردد، بلکه موجب شکوفايي صنعت ، امنيت غذايي جامعه ، بهبود وضع زندگي مردم و اشتغال مؤثر نيز مي شود.

صنايع غذايي محرک رشد و توسعه اقتصادي است. کشورهايي که خود توليد کننده مواد اوليه کشاورزي و دامي هستند و به طور مستقيم و آنهايي که خود امکانات توليد اين مواد را ندارند به طور غير مستقيم، اقتصاد خود را رونق مي بخشند.

براي نمونه بسياري از کشورهاي صنعتي، مواد اوليه کشاورزي و دامي خود را از خارج وارد کرده، با تبديل و بسته بندي ارزش افزوده آنها را گاه تا حدود سه برابر بالا مي برند.

همچنين علاوه بر تأمين نيازمنديهاي خود مازاد آن را صادر کرده در آمدهاي ارزي کسب مي نمايند و همزمان باانجام اين کار، سطح دانش فني و توان صنعتي خود را بالا مي برند و براي مردم کشورشان اشتغال مفيد ايجاد مي کنند

[1] پايگاه اطلاع رساني صنعت غذا و كشاورزي – 12 اسفند 1393

دانلود پایان نامه